Bántja az ágyi poloska a kutyát?

Az emberek nagy része csak hallomásból ismeri az ágyi poloskát. Sajnos ez is egyike azoknak a kártevőknek, melyek ellephetik otthonainkat, és így a melegvérű háziállatokat is, különösen a kutyákat.

Az ágyi poloska főleg a kisgyerekeket szereti és a vékony bőrű felnőtteket, azonban, ha nem talál más áldozatot, akkor a kutyák bundájában is élősködhet.

Általában az ágyi poloska megcsípi az egy ágyban alvókat, esetenként azonban reggel nem mindenki talál magán csípésnyomokat. Ennek az az oka, hogy nem mindenki érzékeny a csípésre, tehát a csípés nem mindenkinél vált ki válaszreakciót. Mivel az ágyi poloska előnyben részesíti a vékony bőrűeket, általában a nőket jobban kedveli.

Ugyanez vonatkozik a kutyákra is. Ha az otthonunkban megjelenik az ágyi poloska, az a kutyánkat is meg fogja csípni, de nem biztos, hogy a kisállaton látszódni fog a nyoma.

Minden esetben érdemes azonban az állat fekhelyét alaposan átnézni, mert a poloska éjjel indul vadászatra, akkor cserkészi be és támadja meg az áldozatát. Nappal nagyon rejtőzködő életet él, inkább az ágykeret réseiben, az ágynemű ráncaiban, a kisállat fekhelyében húzódik meg.

Állatról emberre, emberről állatra

Előfordulhat, hogy amikor az ágyi poloska bekerül otthonunkba, először a kutyánkkal találkozik. Ilyenkor a kedvencünk hálóhelyének közelében fogja meghúzni magát napközben.

Amikor éjjel minden elcsendesedik, akkor fog a kutya szőrén keresztül annak bőréig eljutni, és ott vacsorázni. Az ágyi poloska hamar rá fog jönni arra, hogy ember is van a házban, és egy részük a mi közelségünket fogják keresni keresni, mert az embervért mindennél jobban kedvelik.

Az is megtörténhet, hogy az ágyi poloska először az ember közelében fészkeli be magát, majd ha kellőképpen elszaporodott, egy részük onnan megy át a kutyára.

Az ágyi poloska csípése

Rejtőzködő életmódja miatt általában első körben nem magával a poloskával, hanem a csípésével találkozunk. Reggel arra ébredünk, hogy tele vagyunk csípéssel, mert ez az állat kizárólag éjjel támad. A táplálkozására nem ébredünk fel, mert nem fájdalmas.

Az ágyi poloska a csípésével nem terjeszt ugyan betegségeket, de az erős viszkető érzés miatt keletkező elvakarásból könnyen lehet elfertőződés nemcsak az embereknél, de a kutyáknál is. Ha a csípés helye csúnya, akkor mindenképp mutassuk meg a kutyát az állatorvosnak, aki lefertőtleníti és kezeli a sebet. Az esetünkben pedig a háziorvost kell felkeresni.

Általában 4-5 naponta, vagy ennél sűrűbben jelentkezhetnek a csípések, mert kb. ennyi idő után éheznek meg az ágyi poloskák.

Teendők

Ha azt vettük észre, hogy ágyi poloskák költöztek otthonunkba, mindenképp próbáljuk meg megkezdeni az irtásukat. Legjobb azonban, ha szakemberhez fordulunk. Az ágyi poloska irtás folyamatával foglalkozó cégek emberei pontosan meg tudják állapítani, hogy valóban ágyi poloskáról van-e szó.

A kutyánk fekhelyét mindenképpen nézzük át, de ne csak a vackát, hanem annak közvetlen környékét is. Mivel az ágyi poloska a nyugalmat szereti, magában a kutyában nem fogjuk megtalálni. A bolha az, ami a kutya szőrében megbújik. Az ágyi poloska inkább a takaró ráncaiban, a matrac szélében lapul.

Legjobb, ha egy nylonzsákba betesszük a kutya takaróját, párnáját, minden egyéb alvó dolgát, plüss játékait, és kidobjuk. Ha nem szeretnénk megválni tőle, akkor legalább 60 fokon mossuk azt ki, majd egy gőztisztítóval erősen gőzöljük át. Azt azonban tudni kell, hogy még ilyenkor is megmaradhat egy-két rovar, ami az újra fertőződéshez vezethet.

Hívjon most