Ágyi poloska irtás

Minden, amit ágyi poloska irtásról tudni kell

Kapcsolat +36 20 371 7252

Kovács Tamás

Egészségügyi gázmester

Növényvédelmi szakember

Ágyi poloska irtás szakszerűen és gyorsan otthonában
NovaTox rovarirtás

Kiemelten fontos, hogy az ágyi poloskairtást képzett szakember végezze, mivel a lakossági rovarirtószerekkel nem lehet az ágyi poloskát teljes mértékben kiirtani. Semmiképpen nem javasoljuk házi praktikák és az interneten olvasott módszerekkel próbálkozva a poloskairtást, mert a teljes elszaporodását csak késleltetni tudja, de megakadályozni NEM.

Eszter Turóczi
Eszter Turóczi
2023-01-19
Profik, kedvesek és nagyon gyorsan kijöttek elfogni a patkányt. Mindenről tajekoztattak és a kutyusuk extra cuki:)
Szélvédő Javítás
Szélvédő Javítás
2022-09-06
Ajánlom!
Tamás Fogarasi
Tamás Fogarasi
2022-08-28
Tóth Roland
Tóth Roland
2022-06-21
A lódarázs rendszeres látogató lett, ezért hívtuk őket. Telefonon egyeztettünk, nem volt sürgős, így 2 munkanap alatt jöttek :). 30 perc alatt végeztek, azóta nem láttuk a darazsakat. Nagyon meg vagyunk velük elégedve, de remélem nem kell többet hívni őket:) ha mégis, akkor megvan a szám!
Kriszta
Kriszta
2021-07-15
Gee Bee
Gee Bee
2021-05-09
Máté Nagy
Máté Nagy
2021-05-04
Péter Ódor
Péter Ódor
2020-12-15
annamária sölétormos
annamária sölétormos
2020-11-12
Gyors reagálás, profi csapat és felszerelés. Ajánlom őket!
  • Az ágyi poloska irtás folyamatát megelőzően a kezelt területről a háziállatokat el kell távolítani, vagy a megfelelő védelmükről a szellőztetési idő leteltéig gondoskodni kell!
  • A kezeléshez semmit nem kell előkészíteni, a használati tárgyakat, bútorokat ne dobja ki, a ruhaneműket és textíliákat előre ne csomagolja be.
  • A kezelt területet permetezés esetén nem kell elhagyni.
  • A kezelés során a területen mindent le kell permetezni, ez a legkisebb helység esetén is időigényes (10-20 perc alatt nem lehet megfelelően egy területet átvizsgálni és kezelni!). A legtöbb esetben nem maga a permetezés a sok idő, hanem a terület átvizsgálása, a tárgyak mozgatása, a szekrények kipakolása, hogy a lehető legnagyobb felületen minden le legyen permetezve.
  • A szükség szerint alkalmazott légtérkezelő szer behatási (kb. 3 óra) és a szellőztetési ideje (kb.1 óra) alatt a kezelés alá vont területen tartózkodni tilos!
  • A behatási időt követő szellőztetés ideje addig kell, hogy tartson, míg a rovarirtó szerek szaghatása érezhető.
  • Az irtószert a felületekről eltávolítani tilos (minimum 14 napig), kivételt képeznek a mindennapos használati tárgyak, illetve azok a felületek, amelyekkel csomagolatlan élelmiszer érintkezhet vagy higiéniai szempontból jelentős.
  • Lehetőség szerint minden textíliát minimum 60 °C-on ki kell mosni, gőzölni vagy vasalni.
  • Az első irtást követően 3-4 héttel később a kezelést ismételni kell.
  • Az ismétlő kezelés ideje alatt a kezelés alá vont területet nem szükséges elhagyni.
  • A kezelések főként permetezéssel történnek, ezért a felületek nedvesek. A helységek akkor vehetőek újra használatba, ha a szellőztetést követően a felületeken a kijuttatott permet felszáradt.

Az ágyi poloska irtást Budapesten és Pest megye területén végezzük. A kártevők kiírtása és az újrafertőzés megelőzése kiemelten fontos. Profi, képzett szakembereink szakszerű rovarirtó szereket használnak.

Minden, amit az ágyi poloska irtásról tudni kell

Az elsődleges, hogy megismerjük az ágyi poloska biológiáját. Ha ismerjük a szaporodását, az életmódját, a terjedését és sajátosságait akkor megértjük, hogyan tudunk szakember segítségével hatékonyan védekezni ellene.

Az ágyi poloska megjelenését tekintve változó lehet. Ez azért van mert fejlődési alakjaiban teljesen eltérőek a poloskák. A kifejlett rovar körülbelül 4-8 mm és pajzs szerű alakja barna-vörös, rozsdabarna szín jellemzi. Azonban megfigyelhető, hogy a potroha sötétebb, szinte egészen fekete. Ez abban az esetben mutatkozik, ha táplálkozott. Ekkor ugyanis az elfogyasztott vért a potrohába gyűjti és ott konzerválja. Hosszú ideig képes az éhezésre, hiszen a megalvadt vérből csak annyit használ fel amennyi az életben maradásához szükséges. Ha azt érzékeli, hogy nincs a környezetében vérszíváshoz emberi test, akkor lelassítja anyagcseréjét és akár 5-6 hónapig is életképes.

A vér nem csak tápláléka, hanem a fejlődéséhez és a szaporodásához is szükséges
A vér nem csak tápláléka, hanem a fejlődéséhez és a szaporodásához is szükséges

A vér nem csak tápláléka, hanem a fejlődéséhez és a szaporodásához is szükséges. Megfigyelhető a hím és a nőstény példány, melyek méretükben különböznek. Gyakran felmerül az a kérdés, hogyha egy poloska van otthonunkban akkor biztos több is van és hogy akkor rendkívül gyorsan elszaporodik. Ez legfőképpen függ attól, hogy az otthonába milyen ivarú rovar került.

Szaporodása nagyon intenzív is lehet, mely legfőképpen attól függ, hogy milyen gyakran tud vért szívni, és milyen a környezet hőmérséklete, páratartalma. A nőstény búvóhelyei változatosak. A bútorok felületei, csillárok és függönytartók felfüggesztései, bútorok kárpit varrásai gyakran a hasadékokban, csövek és vezetékek fal áttöréseiben, ahová a petét is lerakja. Ezekre a rejtekhelyekre helyezi el petéit, melyek akár naponta 2-3 is lehet.

A pete fehéres színű ovális alakú egy pár mm-es. Ideális hőmérséklet a 25 °C, melyen a peték akár 10 nap alatt is kifejlődhetnek. Ha a peték kifejlődnek akkor méretük egy gombostű fejnyi méret és színük szinte teljesen áttetsző. Ekkor az utódok már vérszívásra képesek és ez okozhat újabb csípéseket. Mivel a rovar nehezen vagy egyáltalán nem észrevehető, ezért zavart kelt a megítélésben, hogy most akkor van még rovar vagy nincs és az irtás eredményes vagy sem. Jelezzük, hogy ez még teljesen normális jelenség az irtási folyamat során. A lárva (fejlődésben lévő alakja a rovarnak) 5 alkalommal vedlik. Ahhoz, hogy a vedlés folytonos legyen vérszívásra van szüksége.

Az ágyi poloska irtása kettő féle módszerrel történhet. Az egyik a kémiai úton, a másik fizikai úton

Ezek, mindegyike képes az ágyi poloska elpusztítására. Az, hogy melyik módszer a sikeres legfőképpen függ a területi sajátosságoktól és a poloska felvett életmódjától, helyi alkalmazkodó képességétől, a fertőzöttség mértékétől és a várható kifejlődő peték számtól. A fizikai irtás a hőkezelés, mely elég korlátozott, mivel nem minden résben, bútor illesztésben, szegélyléc mögött vagy akár konnektorban lehetséges elvégezni, amely pontokon a rovar és a pete megtalálható. A legnehezebb a hőkezelés során, hogy a rovaron belül kell elérnünk a szükséges 50-60 °C úgynevezett maghőmérsékletet, úgy hogy közben a felület és a környezet a hő hatására ne károsodjon. Ezt kimondhatjuk, hogy a rendelkezésre álló berendezésekkel nem megoldható.

Az irtás a leghatékonyabban még 2020-ban is permetezéssel történik. Ebben, az esetben arra hagyatkozunk, hogy a jó minőségű rovarirtószer kellő hatástartóssággal bír addig, hogy a rovar mikor éhes lesz, úgyis elő jön a búvóhelyéről és majd áthaladva a kezelt felületeken mérgeződik és pusztul. Mivel megismertük a rovar megjelenését és szaporodását érthetővé válik számunkra, hogy az irtás azért 2 alkalommal szükséges, mert a szaporodása és fejlődése ezt indokolja. A másik sajátossága a rovarnak a táplálkozási magatartása.

Az ágyi poloska rendkívül gyorsan alkalmazkodik a körülményekhez és veszi fel az ember napi szokásait, ritmusát.

Legszívesebben az ember vérével táplálkozik. Az embert nyugalmi állapotában keresi fel. Mivel a poloska érzékszervei fejletlenek, ezért nagyon kis távolságból képes az emberi test által kibocsátott hő és páratartalom érzékelésére. Ahhoz, hogy a közlekedése akadálytalan legyen a kevésbé szőrös felületeket keresi és azt, ahol a legvékonyabb a bőr. Ezért van, hogy nem kell féltenünk házi kedvenceinket a kutyákat és macskákat. Gondoljunk bele, hatalmas energiákat veszít az ágyi poloska, ha egy dús szőrzetben kell megtalálnia az eret amiből csapolni tud némi vért. Megfigyelhető családon belül, hogy a férfiakat kevésbé részesíti előnyben, mint a nőket és a gyermekeket. A legfontosabb a rovar számára, hogy a legkisebb energiával szerezzen táplálékot. A vérszívás gyakorisága tehát függ az adott ember szokásaitól, de ha lehetőség adódik akkor átlagosan 2-5 naponta szív vért.

Az ágyi poloska átlagosan 2-5 naponta szív vért
Az ágyi poloska átlagosan 2-5 naponta szív vért

A vérszívás úgy tud megvalósulni, hogy az ágyi poloska megkeresi a legvékonyabb bőrt és azt a véreret, melyben legnagyobb a vér áramlása, de míg ezt megtalálja próba szúrásokat ejt. Elmondható, hogy ez a rovar kellő képen intelligens ahhoz, hogy tudja, ha a szúrást érzékelnénk akkor lecsapnánk vagy lesodornánk testünk felületéről, ezért a nyálával együtt egy véralvadást gátló anyagot fecskendez be a bőr alá, hogy a szúrós-szívós szájszervébe ne alvadjon meg a vér és így a szívás folytonos legyen. A másik test idegen anyag az az érzéstelenítő, mely lehetővé teszi, hogy a táplálkozása 1-2 perctől akár 2-3 órán keresztül is tartson zavartalanul. Mivel ezekre az anyagokra az emberi szervezet egyénenként eltérően reagál, maga a csípésből nem következtethető egyértelműen a rovar jelenlétére.

Nagyon sok embernél a szúrás helyén erősen viszkető, égő érzés alakul ki, mely akár hólyagos is lehet és csalánkiütés szerű tünetek mutatkoznak

Vannak olyan személyek, akiknek az immunrendszere már annyira gyenge, hogy semmilyen reakciót nem váltanak ki a rovar nyálmirigyének váladékai. A leggyakoribb hely az emberi testen a csukló, könyök hajlat, váll, oldal, térdhajlat, boka. Hisz ezeken a testfelületeken a legvékonyabb a bőr. A csípés többnyire napokon keresztül, ritkább esetben hetekig is kellemetlenséget okoz. Ahhoz, hogy az ágyi poloska biztonságba helyezze magát, a legtöbb esetben azokat a szűk helyeket keresi, mely során a teste, mind a háta és hasa is valamihez hozzáér. Képes egy papír vékonyságú lapított pozícióba helyezni magát, hogy a legkisebb résbe, vagy szűk hézagba bebújjon.

A csípés többnyire napokon keresztül, ritkább esetben hetekig is kellemetlenséget okoz
A csípés többnyire napokon keresztül, ritkább esetben hetekig is kellemetlenséget okoz

A poloska annak ellenére, hogy nem túl mozgékony, mégis úgy bújik meg, hogy feje kifelé legyen a nyílásból, hogy bármikor menekülésre képes legyen. Külső térben nem igazán marad meg, nem bírja azt a közeget. Alapvetően fénykerülő, nem bírja a légmozgást és a nedvességet.

Az ember által létrehozott épületek, tárgyak, bútorok tudják biztosítani azt a megfelelő környezetet, melyben a fejlődése, szaporodása is akadálytalan és azzal, hogy az ember közvetlen környezetében marad a táplálkozása is biztosított

Tehát, az ágyi poloska nem kintről érkezik (ablakon, strangokon…stb keresztül), hanem a legtöbb esetben valamilyen tárggyal, eszközzel, ajándékkal, bútorral, ruhaneműre rákapaszkodva kerül behurcolásra az ember életterébe. Egészen ritka, hogy nagyobb távolságokat a saját lábán tegyen meg, ezért társasházi környezetben sem jellemző, hogy mint a csótány nekiálljon vándorolni. Ha egyik lakásból a másikba átkerül, akkor azt az épület műszaki hiányosságait, konnektorokat, réseket kihasználva teszi meg. Társasházakban nem ritka az sem, hogy a rovar „szóródik”. Bizonyos esetekben a ruhák szellőztetése, kirázása, a folyosón tárolt, hurcolt bútorok segítségével terjed tovább más lakásokba. Nem szabad szégyellni, ha otthonában ágyi poloska jelenik meg.

Ez a rovar semmilyen összefüggésbe sincs azzal, hogy ki mennyire tiszta környezetben él, mennyit takarít és milyen az anyagi helyzete. Az ágyi poloska számára minden ember egyforma. Ha felfedezzük a rovart vagy nyomait, akkor minél hamarabb érdemes a környezetünk figyelmét is felhívni, hogy mindenki más is ellenőrizni tudja otthonát és fel tudjon készülni, ha szükséges az irtás. Mint, hogy minden élőlény az ágyi poloska is hagy maga után nyomokat. Ez legfőképpen abból adódik, hogy ami táplálkozik az üríti is a számára nem szükséges anyagokat.

Az ágyi poloska esetében egy kicsit igénytelennek tűnhet, de a búvóhelyére vagy annak közelébe teszi. Ott, ahol gyakran tartózkodik a poloska fekete apró pöttyöket láthatunk, melyek nem más, mint az ürüléke. Ezek lehetnek az első olyan nyomok, hacsak nem a csípése miatt kezdünk gyanakodni, hogy ágyi poloskáról lehet szó. Tovább vizsgálódva, megfigyelhető még a rovar fejlődéséből adódóan a levedlett lárva bőr. Mivel a lárva 5-ször vedlik ezért felfedezhető, hogy különböző méretű a rovart sejtető világos barnás színű lárva bőrök találhatóak a környezetben.

Túlnyomó többségben ezek is a búvóhelyéhez közel találhatóak, mint például az ágy illesztése, a matracok varrásai és a korcok környékén. Nagyon nehéz az ágyi poloskát észrevenni, mert ezek a nyomok is csak akkor láthatóak, ha már régóta társbérlőként vannak jelen az otthonban. Enyhe vagy közepes fertőzöttség esetén sem feltétlenül találni meg ezeket a nyomokat, ezért a szakemberek sem keresik közvetlen a rovart vagy a nyomait. Az irtás során van egy metodika, melyet követve a szakember az ágyi poloska által kedvelt helyeket alaposabban kezeli, míg más területeken a felületeket általánosan. Ha ekkor sikerül bizonyos nyomokat, vagy a rovart éppen felfedezni, akkor bizonyításra kerülhet az ágyi poloska jelenléte, a fertőzöttség.

Az ágyi poloska irtás szabályai

Az ágyi poloska irtás után vannak olyan szabályok, melyek betartása az ingatlan használójának becsületén és gondosságán múlik. Nem csak a szakemberen és az irtószeren múlik a siker. A legtöbbet maga a tulajdonos/üzemeltető/használó tehet. Ahhoz, hogy tiszta fejjel, józanul kezeljük a helyzetet nem szabad engednünk, hogy a kialakult probléma stresszt és közérzet romlást okozzon. Az ágyi poloska fertőzöttség során fellépő alvászavartól, olykor nemcsak lelki, de testi betegségek is előfordulhatnak. Az egyenlőre nem bizonyított, hogy bármilyen vírus, baktérium terjesztésében közre játszhat az ágyi poloska, de igazolásra került, hogy a különböző légúti és asztmás betegségeket befolyásolja ürüléke és a levedlett lárva bőre.

Végezetül összegezzük az ágyi poloskairtáshoz az ágyi poloska legfontosabb ismérveit

  • Az ágyi poloska petéi kémiai úton nem pusztíthatóak, ezért meg kell várni amíg kifejlődnek és mászó rovar alakjában lehetséges csak irtásuk. Ezért történik az irtás kettő ütemben. Mivel a pete az irtást követő 3 hétben folyamatosan fejlődik ki, így a csípések ebben az időszakban ugyan úgy megjelenhetnek. Ez még aggodalomra nem ad okot, ez teljesen normális.
  • A különböző bútorok, tárgyak kidobása nem segíti az ágyi poloska mentesítést. Teljesen feleslege kárt okozni. Ha egy általános rendezettség és nem jelentős zsúfoltság van az adott lakóhelyen akkor az ágyi poloska teljes mértékben maradéktalanul pusztítható.
  • Önnek teljesen felesleges hatalmas energiákat fektetni abba, hogy az irtás előtt bármit is becsomagoljon, kimosson. Várja meg a szakembert, aki segítségére lesz hasznos tanácsokkal.
  • Az ágyi poloska átlagosan 2-5 naponta szív vért. Mivel az irtást követő időszakban bármikor előjöhet a búvóhelyéről, rések, repedésekből, ezért jelenléte és újabb csípések figyelhetőek meg. Így fordulhat elő, hogy az irtást követő akár 1-2 héttel később is látni kifejlett rovart. Ez teljesen normálisnak tekinthető, a siker érdekében ezt a kellemetlenséget el kell tűrni.
  • Az ágyi poloska nem vándorol, hanem utazik. Ezért oda kell figyelni azokra a tárgyakra, bútorokra, ruhákra és textíliákra melyeket otthonunkba hurcolunk. Ellenőrizetlenül ezt soha ne tegyük. Az utazásokból hazatérve ne vigyük be életterünkbe csomagjainkat, hanem szigorúan egy alapos mosást követően tegyük ezt meg.
  • Mivel az ágyi poloska csak abban az esetben mozdul ki rejtekhelyéről, ha éhes és érzékeli, hogy a táplálék szerzés akadálytalan, tehát az emberi vér rendelkezésre áll, ezért az egyik legnagyobb hiba amit el lehet követni az az, hogy az adott fertőzött szobából elköltöznek. A rovar hosszú hónapokig képes a koplalásra.

A poloskát házilag irtani azért nem javasoljuk, mert az általunk leírtak alapján sem lesz senkiből szakember és a kellő rutin és szakértelem hiányában, valamint a boltokban kapható poloskairtó irtószerekkel nem lehet profi munkát végezi.

Az ágyi poloska irtást a NovaTox elsődlegesen Budapesten és Pest megye területén vállalja. A kártevők kiirtása és az újra fertőződés megelőzése kiemelten fontos. Professzionális, képzett szakembereink szakszerű rovarirtó szereket használnak, melyek nem szelektívek így képesek bármely feladatot megoldani legyen az kártevőirtás, csótányirtás, hangyairtás, bolhairtás, ágyi poloskairtás. Mivel a legjobb minőségű rovarirtó szerek színtelen, szagtalanok és melegvérűekre ártalmatlanok, maga az irtás semmilyen kellemetlenséggel nem jár és nem igényel óvintézkedéseket. Nincs egészségre káros hatása és semmilyen veszélyt nem hordoz magában. Nem kell féltenie sem magát, sem gyermekeit és házi kedvenceit. Ha netán vízi szervezeteket és hüllőket tart, azokat gondosan el kell helyezni a kezelendő területen kívül. Amennyiben felmerülő kérdései lennének keressen meg bennünket elérhetőségeink bármelyikén!

Vállalkozásunk garanciális kötelezettséget vállal az alábbi kitételekkel

Szerződött vagy rendszeres partnereink számára garanciát vállalunk a szakszerű kivitelezésre és a területen lévő kártevők teljes kiirtására. A garanciavállalás nem terjed ki a behurcolásból eredő újabb kártevő fertőzöttségre. Ha a kezelt területen az irtáshoz és kártevő mentes környezet fenntartásához nem megfelelőek a higiéniai és műszaki állapotok, akkor a Nova-Tox Profi Kft szakembere a helyszínen a munkaigazoláson ezt feljegyi és a munkavégzésre később garancia nem érvényesíthető.

Alkalmi megrendelések esetén, a szakszerű munkavégzést és a területen lévő kártevő fertőzöttség teljes kiirtását biztosítjuk, de jótállási időt nem vállalunk.

EGYÉB, FENTEBB FEL NEM TŰNTETETT ELJÁRÁSOK, ELŐÍRÁSOK:

A kezelést követően, az irtást végző szakember szóbeli tájékoztatásában foglaltak betartása kötelező!

Ágyi poloska irtás és poloskairtás

Az ágyi poloska irtás sikeressége, minden más rovarirtással szemben nagyon könnyen mérhető. Az ágyi poloska összes fejlődési alakja (kivéve a pete) átlagos körülmények között 2-5 naponta szív vért, ezért a rovar csípése jelzi jelenlétét. Az irtás akkor eredményes, hogyha az ismétlő kezeléstől számított 1,5-2 héten belül nem keletkezik újabb rovarcsípés; ugyan is, ez az idő az ágyi poloska számára akár már 3 táplálkozási ciklust is lefed.

Az ágyi poloska újabb bekerülése érdekében gondolja át, hogy milyen helyeken fordul meg a mindennapok során és mekkora lehetősége van, hogy a rovar otthonába kerüljön. Hazaérve a ruházatát, valamint táskáját és használati tárgyait szükség szerint vizsgálja át.

KÉRJEN VISSZAHÍVÁST!

A visszahívást 24 órán belül vállaljuk, amennyiben sürgős az irtás, kérjük hívjon minket az alábbi számon: +36 20 371 7252





    Hívjon most